Sekret Miasta Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anastazja Leneaure
2017-06-04, 18:32
Historia miasta
Autor Wiadomość
Anastazja Leneaure


Karta Postaci


Wiek: 23
Ekwipunek: Jasna koszula, ciemne, skórzane spodnie, buty do połowy łydki - wiązane na rzemienie. Ubranie w dużej mierze podarte, poprzecierane, nosi ślady krwi.
Stan: Liczne ślady po biczu na plecach i nasadach skrzydeł; postrzelone lewe ramię, owinięte szmatką; zwichnięte lewe skrzydło; poziome, płytkie rozcięcie na szyi; rozcięcie na udzie; płytkie rozcięcie na prawym boku, opatrzone; postrzelenie lewego skrzydła; poszarpane i pocięte pióra przy nasadach skrzydeł; zasiniony i obity lewy bok; zakrwawiona, pobrudzona. Blizna na szyi po ugryzieniu wampira, blizna po postrzale pod lewym obojczykiem, potrójna blizna na udzie. Pod linią włosów skaryfikacja symbolu fleur-de-lis (pełny opis blizn w KP). || Odurzona substancjami psychoaktywnymi, skrajnie przegrzana, wycieńczona do granic możliwości.
Moc: Posiada kontrolę nad lodem.
Energia: 20%
Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 750
Wysłany: 2017-06-04, 16:53   Historia miasta
   Stopień: 1
   Fundusze: 2081 C.
   Zwierzęta: Kary ogier, którego mianuje Czarnym.
   Multikonta: Elissarinn Tradituri, Dagamir von Everec


.....Historia Vitrum owiana jest tajemnicą do tego stopnia, że mało kto wie o niej coś więcej, niż tylko pogłoski. Strzępki informacji rozsiane po budynkach i murach, nie dają w najmniejszym stopniu pojęcia o całości. Na podstawie obserwacji i pozostałości po dawnych mieszkańcach, można tylko wnioskować, co się tutaj wydarzyło, bez jakiejkolwiek pewności. W Bibliotece wprawdzie znajdują się księgi, które wyglądają jak vitrumskie kroniki, są jednak napisane w niezrozumiałym języku i nikt nie jest w stanie ich odczytać. Są praktycznie bezużyteczne.
.....Część tajemnicy została odkryta, kiedy bogini Tristitia zebrała postacie na obiad, wówczas zdradziła im, co miało miejsce przez ostatnie wieki. Przy życiu została zaledwie trójka z tych, których Tris ugościła - Drozd, Anastazja i Elissarinn. Ich wiedza to jedyne, co przekazała bogini. Wszystko inne należy odkryć w jakiś sposób lub... przetłumaczyć starovitrumskie kroniki.
.....Tristitia powiedziała zebranym, że wiele wieków temu jej siostra nie była tak zła, jak jest teraz. Była dobra i lubowała się w polowaniu, uwielbiała strzelanie z łuku. Jak na ironię, bogini przemieniała się w białą łanię i pod postacią tego zwierzęcia wędrowała po vitrumskich lasach. Niestety, pewnego dnia myśliwi dopadli ją i zabili. Zrozpaczona Tristitia znalazła siostrę już martwą, lecz już niedługo mogła ponownie widzieć ją przy życiu - odmienioną. W tym niedobrym tego słowa znaczeniu. Jak się niedługo okazało, powrót siostry wcale nie był cudownym zmartwychwstaniem.
.....Eris po śmierci zeszła do podziemi, gdzie zawarła pakt ze Złem. Ogarnięta żądzą zemsty zgodziła się na układ, w którym powróci do świata żywych, jednak dar ten będzie musiała spłacać krwią mordowanych przez siebie istot. Wielu istot. To wtedy na okolicę spłynęła aura uniemożliwiająca wyjście. Na pierwszy ogień (dosłownie, bo Eris sprowadziła na ludzi pożar, który obrócił w niebyt znaczną część miasta) poszli mieszkańcy Vitrum, lecz ich ofiara to było za mało. Kiedy Vitrum opustoszało, w okolice jego murów zaczęły ściągać przedziwne istoty, przedstawiciele siedmiu niezwykłych, nadnaturalnych ras. Ich krew była dla Zła dużo cenniejszym łupem, niż krew typowych śmiertelników. Niewykluczone, że Eris maczała palce w tym, że miasto łapie w swe sidła w każdym czasie i każdym miejscu.
.....Można powiedzieć, że przybysze przychodzili falami. Za każdym razem, gdy ich ilość osiągnęła określony pułap, Eris samodzielnie lub przy pomocy swoich ludzi ściągała na nich śmierć. Na różne sposoby, zazwyczaj długie i bolesne. Ziemia na kilka tygodni spływała krwią niewinnych, a doły słały się trupami. Tristitia próbowała zapobiec procederowi siostry, nie godziła się na taki obrót rzeczy - Eris nie oszczędziła nawet jej. Bogini tylko cudem przeżyła, nawet do teraz nosi bliznę po próbie podcięcia gardła przez Eris. Siostry ostatecznie pokłóciły się i rozeszły - boska linia uległa rozłamowi na dwa obozy. Każda z nich zamieszkała we własnym zamku, z własnymi ludźmi. Jak dwa wrogie sobie fronty.
.....Każdorazowo, kiedy do miasta przychodziła nowa fala potencjalnych ofiar, Tris próbowała pomóc im pokonać Eris, albo przynajmniej ujść z życiem. Mury miasta widziały różne scenariusze, od prób stawiania oporu bogini, po mord siebie nawzajem, byle nie dopuścić do osiągnięcia odpowiedniej liczby istot w mieście. Wszelkie próby zawiodły i scenariusz kończył się tak samo - rzezią. Legenda głosi, że jest sposób, by temu zapobiec - trzeba odnaleźć tajemniczą szkatułę, zdolną zamknąć w sobie całą złą magię Vitrum. Tylko czy aby szkatuła jest prawdą? Gdzie skrywa się cała mądrość ludowa tych ziem, przekazywana z pokolenia na pokolenie?
.....My jesteśmy kolejną falą i to na nas spoczywa widmo śmierci. W naszych rękach znajdują się losy tego starcia. Jedno jest pewne - jeśli Eris ruszy do boju, nie zdołamy już jej zatrzymać.

Kliknij, aby przejść do opisów świata. | Kliknij, aby przejść do map. | Kliknij, aby przejść do opisów fabularnych. | Kliknij, aby przejść do wzoru Karty Postaci.


Temat jest na bieżąco uzupełniany o informacje odkryte w fabułach i eventach. Należy pamiętać, że informacje tutaj przeczytane są wiedzą gracza, nie wiedzą postaci. Postacie nie mają pojęcia o tych wydarzeniach, dopóki od kogoś się tego nie dowiedzą.
 
   Podziel się na:     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
czo.pl - załóż darmowe forum już dziś!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Templates BlueDarkBG v.1.0 created by Gnacio helped by Avanast |

FORA PARTNERSKIE
aegyo Vampire Diaries France Dragonst Vampire Kingdom Fairy Tail Path Magician